Intensive Retinol

Domů / Značky Institut Esthederm Intensive Retinol

Intensive Retinol od značky Institut Esthederm


Retinol
patří do skupiny retinoidů, formy vitamínu A, a je považován za jednu z nejúčinnějších látek v kosmetice. Je oblíbenou a účinnou metodou v boji proti vráskám, nedokonalostem pleti a drobným jizvičkám, které způsobilo například akné.

Produkty z řady Intensive Retinol od značky Institut Esthederm využívají příznivých účinků retinolu k přirozené revitalizaci pokožky. Fungují jako intenzivní dvouměsíční kůra, která zjemňuje hrubou pleť s hlubokými vráskami, vyrovnává strukturu pleti a obnovuje její přirozený lesk.


Zobrazit filtr
Zobrazeno 1 až 2 z 2 Záznamů

Jak retinol funguje


Přirozený proces obnovy pokožky s přibývajícím věkem postupně zpomaluje a pleť je tak sušší, tenčí a ztrácí svou původní elasticitu. Retinoidy ovlivňují celou řadu buněčných procesů. Retinol například podporuje častější obnovu kožních buněk tím, že jemně odstraňuje již odumřelé kožní buňky a pleť revitalizuje skutečně do hloubky. Na povrch se tak dostávají mladší a zdravější buňky, takže je pleť jasnější a pevnější.

Při pravidelném užívání retinol pomáhá s:

• zjemněním vrásek a rýh v pokožce,
• zpomalením stárnutí pleti,
• zmírněním hyperpigmentace,
• zmírněním akné,
• zmenšením rozšířených pórů,
• zredukováním nedokonalostí pleti.

Jak Intensive Retinol používat


Každý člověk je jiný, a stejně tak i jeho pleť. S retinolem začněte opatrně. Postupně ho zařazujte do své večerní rutiny, zprvu třeba jen jednou týdně. Sledujte, jak vaše pleť reaguje, a frekvenci užívání produktu s retinolem pak můžete postupně navyšovat (nakonec ho můžete používat i každý den).

Intensive Retinol sérum naneste na čistou, suchou a řádně vyčištěnou pleť, krk a dekolt. Nechejte vstřebat a pak naneste Intensive Retinol krém, případně pár kapek séra přimíchejte rovnou do krému. Přes den svou pleť nezapomeňte chránit opalovacím krémem s vysokým ochranným faktorem!